המערך החדש באיכילוב: הכשרת מטפלים כמענה לטראומה נפשית

המערך החדש שייתן מענה לנפגעי טראומה נפשית כתוצאה מהמלחמה

המרכז הרפואי איכילוב מקים מערך הכשרה למטפלים, כמענה לרבבות נפגעי טראומה נפשית. המערך מוקם בסיוע פדרציית ניו יורק.

במסגרת המרכז החדש לטיפול בפוסט טראומה יוקם מערך הכשרה לאומי, שיספק "קפסולות" הדרכה דיגיטליות חדשניות, לצד מערכי הכשרה פרונטליים מותאמים אישית, לכל סוגי המטפלים הבאים במגע עם אוכלוסייה שעברה טראומה – מצוותים של בריאות הנפש, דרך רופאי משפחה ורופאי ילדים, ועד צוותי סיעוד ומורים. המימון בהיקף שני מיליון שקל מטעם פדרציית ניו יורק יסייע להקמת המערך.

כדי לספק מענה לצורך האדיר, המרכז הרפואי תל אביב, איכילוב, יזם הקמת מערך הכשרה לטיפול ממוקד בטראומה נפשית. בד בבד, המרכז יזם הקמת מערך הדרכה בשיתוף עם המרכז טכנולוגיה וסימולציה ע"ש ניסים דואק, דבר שיאפשר שימוש באמצעים דיגיטליים מתקדמים ל"אריזה" של תכני הכשרה – והפצתם למטפלים רבים בצורת "קפסולות דיגיטליות".

מנכ״ל איכילוב רוני גמזו ומנכ"ל פדרציית ניו יורק איציק שמולי. צילום: דוברות איכילוב

הדיגיטציה תאפשר את התאמת ההכשרה למטפל הספציפי – ממתן הכשרה מפורטת לאנשי בריאות הנפש בתחומים של טיפול ממוקד טראומה בשיטות של CBT או EMDR, דרך הכשרות בסיסיות ל"טיפול רגיש טראומה" לרופאי משפחה ורופאי ילדים, וכלה בהכשרות ייעודיות לצוותים פארא-רפואיים, פרמדיקים, חובשים, סטודנטים לרפואה, מורים ועוד.

דגש מיוחד יינתן להכשרת הצוותים לתגובה ראשונית בפריפריה, באמצעות הדרכות וליווי.

פרופ' רוני גמזו, מנכ"ל המרכז הרפואי ת"א איכילוב מסביר: "הצוותים המקצועיים שלנו יכשירו אנשי מקצוע בתחום השיקום בפריפרייה, כך שיותר אנשים יוכלו לקבל שירותי שיקום קריטי בכל הארץ.

ההכשרה שנעביר במערך שמוקם בימים אלה תכלול לימודים תיאורטיים לצד התנסות קלינית מתמשכת, תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר. אנחנו מודים לפדרציית ניו יורק ובראשה מר אריק גולדסטין, מנכ"ל הפדרציה, על השותפות העמוקה ועל האמון."

לדברי מנכ"ל פדרציית ניו יורק בישראל ושר העבודה והרווחה לשעבר, איציק שמולי: "יש חשיבות להרחיב משמעותית את המענה הלאומי לטראומה הן בקהילה והן בבתי חולים, והשלב הראשון והדחוף ביותר הוא תמיכה בהכשרת מאות מטפלים בטראומה.

בעוד שהממשלה עדיין נערכת עם תגובה מקיפה לאתגר העצום, פדרציית ניו יורק נמצאת כאן כדי לספק תמיכה ועזרה מיידית. מענק זה הוא חלק מהאסטרטגיה הרחבה שלנו לתמיכה בהקלה על טראומה ברחבי הארץ, במסגרתה אישרנו יותר מ-16 מיליון ₪".

*הי, נהנית מהתוכן באתר או בכתבה? נהדר! חשוב לדעת שהתוכן לא מהווה המלצה, חוות דעת מקצועית כלשהי או תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי, עוד חשוב לדעת – כל התוכן באתר מוגן בזכויות יוצרים ואסור להעתיק.

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן