ה-FDA אוסר שתלי שד מחוספסים: שינוי דרמטי בעולם הפלסטיקה

תמונה של מטפלת בעולם הפלסטיקה

מינהל המזון והתרופות האמריקאי ה – FDA מודיע על איסור מוחלט לשימוש במשתלי שד עם חספוס גס וקובע כי הסרת שתלים מחוספסים בסיכון היא צעד סביר. בארגון המנתחים הפלסטיים אסתטיים בישראל מסבירים כי: "מדובר בשינוי דרמטי בפרקטיקה הרפואית הנהוגה אשר יתכן ויוביל להסרת משתלי סיליקון אצל מיליוני נשים בעולם וגם בישראל. אנו מחזקים את ההחלטה של איסור השימוש ומאמצים אותה באופן מיידי"

בהמשך לפרשת משתלי הסיליקון אשר מעסיקה בשנים האחרונות את עולם הפלסטיקה, בעקבות מקרי מוות ותחלואה בקרב נשים שבגופן משתלי סיליקון מחוספסים, הודיע אמש 28.2.2024, ה – FDA האמריקאי על איסור מוחלט לשימוש עתידי במשתלי שד עם חספוס גס ומנגד, אין המלצה להסרת משתלים מחוספסים אך נקבע שהסרתם היא צעד סביר.

בעקבות כך מארגון המנתחים הפלסטיים אסתטיים בישראל נמסר בתגובה: "משתלי סיליקון משמשים בניתוחים פלסטיים לשיחזור שד בקרב נשים שעברו כריתה, כמו גם בכל ניתוחי הגדלת חזה ובחלק מניתוחי הרמת חזה. אנו מחזקים את ההחלטה ומאמצים אותה באופן מיידי.

לא נמתין להודעה מיוחדת ממשרד הבריאות אשר עסוק במלחמת חרבות ברזל. בכוונתנו ליישם החלטות מדעיות וליישר קו עם העולם. במקביל גם אנחנו לא ממליצים להסיר את המשתלים אם אין תסמינים".

ד"ר מאיר כהן: קוראים לכל הנשים שבגופן משתל לשים לב לכל שינוי ולבצע את הבדיקות המומלצות

ד"ר מאיר כהן, יו"ר ארגון המנתחים הפלסטיים אסתטיים בישראל הדגיש כי: "אנו קוראים לכל הנשים בישראל אלו שבגופן מישתל מחוספס ואלו שבגופן מישתל אחר, לשים לב לכל שינוי ולבצע את בדיקות השד המומלצות על ידי משרד הבריאות והאגודה למלחמה בסרטן. במקביל בלי קשר גם אם הכל בסדר, חיוני להגיע לבדיקה אצל מנתח פלסטי אם חלפו 10 שנים מאז ניתוח הכנסת המשתלים או אם מדובר במשתלים עם חספוס גס".

עוד הוסיף ד"ר כהן כי: "כבר בשנת 2019 במסגרת פעילותי באיגוד לכירורגיה פלסטית של ההסתדרות הרפואית הקדמתי ועידכנתי את טפסי ההסכמה לניתוח בכל הסיכונים הקיימים הכוללים משתלי סיליקון כך שכל אישה לפני הניתוח תעודכן ישירות בשיחה עם המנתח הפלסטי שלה ובכתב באמצעות הטפסים על כל הנושא ולעומק. עוד לפני זה אף כתבנו נייר עמדה של האיגוד באוגוסט 2018 ושלחנו למשרד הבריאות ואף פרסמנו אותו לציבור".

תמונה של מטפלת בעולם הפלסטיקה
נערך ב-Bing

כבר הלכתם לאסוף? ירדן הצניחה ציוד רב לעזה מהאויר – נחת מדרום לעיר אשקלון

*הי, נהנית מהתוכן באתר או בכתבה? נהדר! חשוב לדעת שהתוכן לא מהווה המלצה, חוות דעת מקצועית כלשהי או תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי, עוד חשוב לדעת – כל התוכן באתר מוגן בזכויות יוצרים ואסור להעתיק.

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן